زیبایی‌های نماز و اسلام باید در جامعه نمایان شود و در این عرصه نباید کوتاهی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محسن قرائتی ظهر شنبه در نخستین جشنواره ملی فرهنگی ـ هنری نماز در همدان اظهار داشت: برای اشاعه فریضه الهی نماز کارهای بسیاری انجام شده اما هنوز آغار راه است و کار در این بخش نیازمند تلاش مستمر است.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه در نماز انواع هنر نهفته است، افزود: تاکنون در نماز 135 سرنخ هنری شناسایی شده است.

150 اصل اقتصادی در نماز نهفته است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه150 اصل اقتصادی در نماز نهفته است، اظهار داشت: 150 اصل در اقتصاد وجود دارد که همه آنها در نماز جاسازی شده است.

قرائتی نماز را یک هنر و صنعت دانست و گفت: اقامه نماز را باید صنعت نماز نامید چرا که نماز کمالات نهفته را در انسان پدید می‌آورد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه نماز به حدی از نکات ظریف پر است که عقاید و افکار را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: نظم، حقوق، انتخابات، آزادی، ورزش، نشاط، تمرکز با حضور قلب، شهادت، آموزش، توحید، اهل بیت(ع) و معاد در نماز وجود دارد.

هنوز اسرار نماز ناشناخته مانده است

وی با بیان اینکه در نماز انواع هنرها یافت می شود اما هنوز نماز را ناشناخته مانده است، گفت: هنوز اسرار نماز ناشناخته مانده است.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه هنر نباید موجب گیج کردن مخاطبان شود، گفت: در برخی موارد معنای هنر قابل درک نیست و مخاطب با این هنر گیج می شود در حالی که هنر باید ارزان و سریع منتقل شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید با آغاز اذان بازار و ادارات تعطیل شود، عنوان کرد: زیبایی‌های نماز و اسلام باید در جامعه نمایان شود.

هنوز فیلمی برای اسرار نماز ساخته نشده است

وی با اشاره به اینکه هنوز فیلمی برای اسرار نماز ساخته نشده است، گفت: هنرمندان با استفاده از ظرفیت های مناسب اسرار نماز را به صورت فیلم ارائه دهند.

وی با تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره ملی نماز در همدان اظهار داشت: برای اشاعه فریضه الهی نماز کارهای بسیاری انجام شده اما هنوز آغار راه است و کار در این بخش نیازمند تلاش مستمر است.

وی از چاپ کتاب پیوندهای نماز خبر داد و افزود: در این کتاب 135 نوع رمز و راز نماز کشف شده است.

حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر اینکه نماز اول وقت از اهمیت بسیاری برخوردار است افزود: در خواندن نماز بهترین مکان را انتخاب کنید و بهترین آب، خاک، لباس و عطر را به کار ببرید زیرا نماز ستون دین است.