قبل از عملیات والفجر ده در منطقه شیخ صله، جلو ارتفاعات ساخ سورمر و شاخ شمیران مشرف به سد دربندی خان عراق، به اتفاق برادر مداح حاج توسلی به گردان خط شکن یا زهرا (سلام الله علیها) رفتیم. همه ساکت و آماده در چادر بزرگی که برای تجمعات ایجاد شده بود گرد هم آمده بودند. فرمانده گردان سردار شهید حاج غلامرضا کاووسی جلو رزمندگان ایستاد و وگفت:

58398632058067259855.jpg

                                                                                                                                                                راوی: نعمت الله عبدالهی خراجی


 برادران عزیز امشب هم یکی دیگر از شب هایی  عاشورایی در پیش است، می دانید که در کربلا خیلی ها اردوگاه  امام را ترک کردند ولی شما را در عملیات های مختلف دیده ام، می دانم که اهل کوفه و حجاز و اهل پشت کردن به امام خود نیستید. شما دلاورانه ایستاده اید تا از عزیز زهرا(س) دفاع کنید شما منتقمان خون بنا حق ریخته فرزند پیامبرید.  موذن اذان مغرب را سر داد و نماز جماعت آن شب با صدای گریه و ناله رزمندها عجب نمازی بود! درواقع نماز شب عملیاتی!. نمی دانم سرنوشت آن نماز چه شد و با دل رزمنده ها چه کرد؟!. آن نماز شباهت عجیبی با نماز شب عاشورای یاران اباعبدالله(ع) داشت و نور یقین و جلوه ذات خدا را دردل رزمنده ها به حد اعلا رساند،  و پس از نماز نوای گرم حاج توسلی مداح تیپ هم قلب های مال آمال از عشق رزمنده ها را صد چندان عاشورایی نمود. ما که جلو جمعیت بودیم
 نمی دانستیم چه خبر است، نگاهی به پشت سرم انداختم صحنه وداع واقعی آنجا برایم مجسم شد رزمنده ها دو به دو سر را در آغوش هم گرفته و ناله می کنند، پیش خودم گفتم از همین الآن می توان شهدا را در مجلس براحتی دید و چقدر خوب بود می توانستم فیلمی تهیه کنم. دوربین را روشن کردم اما بعد که فیلم را دیدم بجز صدای گریه چیزی در آن تاریکی پیدا نبود. و صد افسوس که دوربین ها کور بودند و فقط دوربین خدا بود که عاشقان خود را شکار کرد. سردار شهید حاج غلامرضا کاووسی فرمانده گردان می گفت این نیرو ها همان نیروهایی هستند که حاج کمال فاظل می گفت: اگر رهایشان کنی تا کربلا می روند و در این عملیات هم یا پیروزی را در آغوش می کشند و یا با شهادت مزد تقوای خود را خواهند گرفت.

  در آن عملیات نصف گردان یا زهرا(س) به همراه فرمانده شجاع شان به سوی معبود شتافتند و عاشورایی ماندن و عاشورایی نماز خواندن و عاشورایی رفتن را چه عارفانه معنی کردند.